Kontakt   |   Mapa strony

Aktualności

PAGI przejmuje część aktywów WaveNet związanych ze świadczeniem usług dostępu do Internetu

PAGI przejmuje część aktywów WaveNet związanych ze świadczeniem usług dostępu do Internetu

PAGI, niezależny operator telekomunikacyjny świadczący usługi transmisji danych oraz szerokopasmowego dostępu do Internetu, przejął od spółki Wavenet aktywa związane ze świadczeniem usług internetowych. Dzięki transakcji PAGI umocni swoją pozycję na rynku Warszawy oraz okolic.

- Przejęcie części aktywów Wavenet pozwoli rozszerzyć zasięg naszej działalności na tereny, na których nie byliśmy dotąd obecni. Ponadto wzmocni naszą infrastrukturę w obszarach, na których już działamy. Jednocześnie, obecnym klientom Wavenet będziemy mogli zaoferować wyższy poziom jakości usług w oparciu o sieć telekomunikacyjną w technologii WiMax, którą cały czas rozbudowujemy mówi Waldemar Opałka, Przewodniczący Rady Nadzorczej PAGI.

Od ponad 10 lat Wavenet prowadzi działalność w segmentach GSM, Informatyki i Automatyki  w Polsce i na rynkach międzynarodowych. Spółka dostarcza Internet do ponad 100 klientów korporacyjnych i indywidualnych na terenie Warszawy i okolic. - Współpraca pomiędzy obiema spółkami trwa już od ponad roku. Dotychczas Wavenet wybudował część infrastruktury dla rozwijanej przez nas sieci WiMax i poza samą transakcją chcemy kontynuować współpracę w tym zakresie - dodaje Opałka.

Strony zdecydowały, że nie ujawniają wartości transakcji.

Na początku 2010 r. PAGI rozpoczęła budowę sieci telekomunikacyjnej działającej w technologii WiMax, która pozwala świadczyć usługę szerokopasmowego internetu na obszarze Warszawy i okolic. Obecnie Spółka posiada już siedem stacji bazowych, a docelowo do końca 2012 r. powstać ma 17 stacji.

 

Dostawcą sprzętu jest czołowa firma na międzynarodowym rynku WiMax – Alvarion. Nakłady inwestycyjne związane z budową całej infrastruktury oraz rozwojem projektu, szacowane są na blisko 5 mln PLN.

Sieć budowana przez PAGI zakłada pokrycie swoim zasięgiem obszaru zamieszkanego przez 3,1 mln mieszkańców, gdzie siedzibę ma 0,5 mln podmiotów gospodarczych. Oferta kierowana jest głównie do małych i średnich przedsiębiorstw zlokalizowanych na obrzeżach Warszawy, gdzie nie ma innej możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu. Spółka zakłada oferowanie łączy o prędkości do 6 Mb/s.

 

W lipcu 2009 r. Urząd Komunikacji Elektronicznej przydzielił PAGI rezerwację do końca 2022 r. czterech kanałów w zakresie częstotliwości 3,6 - 3,8 GHz na terenie Warszawy oraz centralnych powiatów województwa mazowieckiego (wyłączność w danym paśmie daje możliwość nadawania sygnału o najlepszej jakości dla końcowego użytkownika).

Więcej informacji o PAGI:

Powszechna Agencja Informacyjna S.A. (PAGI) jest niezależnym operatorem telekomunikacyjnym. Świadczy usługi transmisji danych oraz szerokopasmowego dostępu do Internetu w oparciu o własną, hybrydową sieć teleinformatyczną zbudowaną na bazie technologii satelitarnej, radiowej i światłowodowej. W 2010 r. Spółka rozpoczęła budowę sieci teleinformatycznej w technologii WiMax - technologii bezprzewodowego dostępu do szerokopasmowego Internetu na dużych obszarach.

PAGI istnieje od 1994 r., jest jednym z najbardziej doświadczonych podmiotów na polskim rynku telekomunikacyjnym, działając w sektorze B2B.

Kapitał zakładowy PAGI dzieli się na 9.640.032 akcji. Większościowym akcjonariuszem jest amerykańska spółka Polish Broadband LLC (poprzez spółkę w 100% zależną RawaNet kontroluje 74,5% akcji PAGI), należąca do osób związanych z rynkiem telekomunikacyjnym, czynnie zaangażowanych w zarządzanie i nadzorowanie działalności PAGI. Mniejszościowym akcjonariuszem Spółki jest TUP S.A. – firma inwestycyjna notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (posiada niemal 24% akcji PAGI).

W 2010 r. przychody PAGI wyniosły ponad 7 mln PLN. Spółka wypracowała EBITDA (zysk operacyjny powiększony o amortyzację) na poziomie 1,4 mln PLN. Wypracowany zysk netto wyniósł w ubiegłym roku 366 tys. PLN.

W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy na www.pagi.pl lub prosimy o kontakt:

 

Piotr Wojtaszek,

NBS Communications

+ 48 22 826 74 18

+ 48 500 202 355

pwotaszek@nbs.com.pl